Plenerowe wymagania techniczne

Wymagania techniczne mogą nieznacznie różnić się w zależności od Twojej imprezy, lecz w większości przypadków będą bardzo podobne. Zapewnienie odpowiednich warunków technicznych jest niezbędne do zaprezentowania pokazu iluzji na odpowiednim poziomie.

 1. Scena

  Scena na podwyższeniu o minimalnym wymiarze 5x5 metrów, licząc od niezastawionej przestrzeni od sprzętów innych wykonawców i innych ograniczeń konstrukcyjnych sceny, całkowicie osłonięta z 3 stron (z tyłu i po bokach) w sposób uniemożliwiający podglądanie pokazu przez kogokolwiek z boku lub z tyłu sceny.

 2. Nagłośnienie

  Poprawnie zestrojony i rozstawiony system nagłośnieniowy (L+R), wolny od brumów, szumów i przydźwięków, pokrywający równo cały obszar publiczności. System nagłośnieniowy powinien zostać rozstawiony przed linią krawędzi sceny. Wszystkie głośniki wykonane przez profesjonalną firmę o uznanej reputacji. Wszystkie kolumny szerokopasmowe tej samej marki (wyjątkiem może być subbas), ponieważ mieszanie kolumn może uniemożliwić sprawne wystrojenie systemu.

  Iluzjonista przywozi własną konsoletę, z której podaje gotowy miks L+R oraz korzysta z własnego mikrofonu nagłownego i systemu bezprzewodowego pracującego w paśmie 470-556 MHz. W przypadku mniejszych półprofesjonalnych imprez, o ile to możliwe, preferujemy wejście bezpośrednio w kolumny. W przypadku większych profesjonalnych imprez dopuszczamy wpięcie naszej konsolety w lokalną.

 3. Garderoba

  Namiot min. 3x3 metry w formie garderoby, zamykany z wszystkich 4 stron, nieprzeźroczysty, zapewniający prywatność, przy samym bocznym wejściu na scenę (najlepiej z lewej strony, patrząc od strony widowni) tuż przy samych schodach. Namiot w odległości większej niż kilka metrów od bocznych schodów nie jest dozwolony.

  Wizualizacja:

  Wizualizacja garderoby podczas pokazu plenerowego
  Wizualizacja garderoby podczas pokazu plenerowego

 4. Widownia

  Widownia w układzie teatralnym, aby publiczność mogła oglądać pokaz tylko i wyłączenie z przodu (nie pod kątem większym niż 45 stopni względem centralnego punktu pokazu).

 5. Przyjazd, montaż i próba dźwięku

  Iluzjonista przyjeżdża min. 60 minut przed godziną rozpoczęcia pokazu i większość czasu spędza w garderobie. Iluzjonista potrzebuje do 10 minut na bezpośredni montaż na scenie i krótką próbę dźwięku. Próba dźwięku może odbyć się w niezależnym czasie wyznaczonym przez organizatora.

Pobierz wymagania techniczne

 • Plenerowe wymagania techniczne